Komende zomer vindt voor de 55e keer het Internationaal Orgelfestival Haarlem plaats met, naast het Improvisatieconcours en de Zomeracademie, een keur aan concerten door internationaal de meest vooraanstaande organisten en ensembles van dit moment.

Kies hier alvast je favoriete concerten uit! De kaartverkoop begint binnenkort.

Maandag 25 en dinsdag 26 maart

10.00-17.00 in Doopgezinde kerk, Phil en Bavokerk: Excellence Class voor Improvisatie
Klik hier voor meer informatie

Zaterdag 13 juli

10.00-17.00 in diverse Haarlemse kerken: Haarlemse Orgeldag Wandelen langs de orgels!
19.30-21.15 in Grote of St.-Bavokerk: Openingsconcert met Laurens de Man (orgel) en drie koren (Nationale Koren) o.l.v. László Nemes. Wereldpremière A Child of Books (Bart Verheyen)

Zondag 14 juli

16.00-17.00 in Koepelkathedraal: Concert door Hansjörg Albrecht, orgel. 7e Symfonie van Anton Bruckner gearrangeerd voor orgel

Maandag 15 juli

19.00-22.00 in Doopsgezinde Kerk: Improvisatieconcours, eerste ronde (8 deelnemers)

Dinsdag 16 juli

20.00-21.00 in Grote of St.-Bavokerk: Stadsorgelconcert met Jean-Baptiste Robin (F) en Monika Melková (ES)

Woensdag 17 juli

19.00-22.00 in Phil.: Improvisatieconcours, tweede ronde (6 deelnemers)

Donderdag 18 juli

16.00-17.00 in Grote of St.-Bavokerk: Stadsorgelconcert met Bernard Foccroulle (B) en Wolfgang Zerer (D)
22.00-23.00 in Grote of St.-Bavokerk: Première van de voorstelling KLEE DROOMT BACH met Leo van Doeselaar (NL, orgel) en Marcel Wierckx (CAN, soundscape en licht).

Vrijdag 19 juli

20.00-22.00 in Grote of St.-Bavokerk: Improvisatieconcours, Finale en uitreiking Juryprijs, Publieksprijs en Prijs van de Beste Improvisatie (3 of 4 deelnemers)

Zaterdag 20 juli

9.00-16.00: Excursie naar orgels in Den Haag, Maassluis, Rotterdam en Gouda
20.00-21.00 in Josephkerk: Concert op orgel en harmonium met Joris Verdin (B) en Erik Jan Eradus (NL)

Zondag 21 juli

13.30-15.30 in Doopsgezinde kerk: Festivalsymposium Anton Heiller in Haarlem, met Roman Summereder (A) en Peter Planyavsky (A)
21.00-??.?? in Doopsgezinde kerk: Night of Jazz

Maandag 22 juli

20.00-21.00 in Grote of St.-Bavokerk: Presentatieconcert van de Young Composers Class en uitreiking Prijs Beste Compositie

Dinsdag 23 juli

20.00-21.00 in Grote of St.-Bavokerk: Stadsorgelconcert met Berry van Berkum (NL) en Zsigmond Szathmáry (H/D)

Woensdag 24 juli

18.45 -22.00: Excursie naar Alkmaar, met om 20.00 uur Concert in de Laurenskerk door Nathan Laube (USA) en Pieter van Dijk (NL)

Donderdag 25 juli

16.00-17.00 in Grote of St.-Bavokerk: Stadsorgelconcert met Roman Summereder (A) en Peter Planyavsky (A)
20.00-21.45 in Grote of St.-Bavokerk: Celebrity Recital door Olivier Latry (organist Notre-Dame Parijs, F)

Vrijdag 26 juli

20.00-21.00 in Grote of St.-Bavokerk: Presentatieconcert van de Excellence Class

Zaterdag 27 juli

11.00-12.00 in Grote of St.-Bavokerk: Presentatieconcert Studenten Zomeracademie
16.00-17.00 in Koepelkathedraal: Orgelfestival Slotconcert door Shin-Young Lee (KR/F)

Language »
0
    0
    Winkelmand bekijken
    Uw winkelmand is leegTerug naar winkel
    Ga naar de inhoud